Tender Manager Full-time Job

Hegelmann

Actualizat la 03-03-2121     Manageri   Chisinau     0.9K vizualizări
Detalii despre job

Cerințe:
- studii superioare, preferabil economice;
- abilități foarte bune de comunicare, capacitatea de a convinge și de a vinde, flexibilitate, perseverență, abilități excelente de negociere;
- cunoașterea cadrului logistic național și internațional (în special în domeniul transporturilor în regim FTL);
- cunoașterea specificului de activitate și a structurii transportului internațional;
- cunoașterea procedurilor de licitație și a proceselor de obținere a profitului din activitatea logistică;
- abilități analitice excelente și pasiune pentru cifre;
- o bună stăpînire a programului Microsoft Excel;
- spirit de echipă;
- disponibilitate la deplasări în interes de serviciu;
- experiență în elaborarea procedurilor (constituie un avantaj);
- eficiență și dorința constantă de a fi mai bun;
- cunoștințe în domeniul corespondenței de afaceri;
- capacitatea de a îndeplini simultan mai multe sarcini.
Responsabilitățile postului:
- dezvoltarea conceptelor de logistică și transport în cadrul procesului de licitație;
- elaborarea ofertelor și prezentărilor pentru clienți;
- susținerea procedurilor operaționale în vederea optimizării proceselor logistice;
- înregistrarea solicitărilor, recepționarea și analiza cererilor;
- implementarea și utilizarea diverselor instrumente ale sistemelor ERP pentru prelucrarea datelor în cadrul licitației;
- gestionarea proiectelor în vederea înființării în timp util a noilor afaceri;
- analiza documentelor de licitație, identificarea prevederilor ce nu corespund cerințelor clientului și excluderea acestora.
Oferim:
- angajare oficială în cîmpul muncii;
- salariu competitiv de cel puțin 8 000 lei ce ar putea fi mărit pe parcurs și va fi plătit mereu la timp;
- un birou confortabil și posibilitatea de a face parte dintr-o echipă unită.
Candidații interesați pot expedia CV-ul la adresa electronică: [email protected] E-mail:
[email protected]

Descrierea Companiei
Приглашаем на работу:

Tender Manager
Adaugă exact numele companie și alte tag-uri
Tender Manager Hegelmann