Specialist promovare SEO Full-time Job

Ecosanteh

Actualizat 20.11.2020 Marketing, Publicitate, PR Chisinau   6 vizualizări
Detalii despre job

Responsabilitățile postului:
- crearea și clusterizarea nucleului semantic;
- extinderea și completarea structurii existente a paginii web;
- scrierea manuală a meta tag-urilior (Title, Description);
- înțelegerea principiilor optimizării tehnice interne a paginii web;
- elaborarea de sarcini tehnice pentru copywriting și corectarea greșelilor tehnice de pe pagina web; controlul executării și verificarea lucrărilor executate;
- postarea conținutului pe pagina web (texte, tag-uri, produse etc.);
- utilizarea sistemelor de analiză (Google Analytics, Яндекс.Метрика, Google Search Console, Яндекс.Вебмастер);
- urmărirea funcționării pagini web, identificarea greșelilor tehnice și elaborarea de sarcini tehnice în vederea eliminării lor;
- elaborarea planului de lucru asupra paginii web pentru fiecare lună, întocmirea dărilor de seamă lunare privind activitatea desfășurată;
- analiza concurenților direcți din nișă;
- elaborarea și menținerea conceptului paginii web în partea ce ține de postarea conținutului și interfață;
- mentenanța platformelor de găzduire ale companiei și securizarea lor;
- controlul serviciilor de poștă și al metricelor (servicii Google, Yandex);
- crearea elementelor grafice și stilistice pentru paginile web, elaborarea designului bannerelor și paginilor web de promovare;
- căutarea individuală de informație și adaptarea acesteia pentru a fi postată pe pagina web;
- machetarea textului pe pagina web;
- monitorizarea și analiza mass media electronice;
- interacționarea cu departamentele companiei responsabile pentru activitatea de marketing, promovare și utilizare a programului 1C.
Sunt binevenite:
- abilități de utilizare a CMS Webasyst;
- cunoștințe în domeniul administrării paginilor web;
- deținerea certificatului Google Analytics;
- cunoașterea limbii engleze și a limbii române pentru efectuarea de traduceri scrise de pe Google;
- elaborarea și menținerea conceptului paginii web în partea ce ține de postarea conținutului;
- controlul serviciilor de poștă și a metricelor (servicii Google, Yandex);
Cerințe:
- cunoștințe de HTML, CSS;
- experiență în utilizarea Webasyst;
- capacitatea de a lucra cu volume mari de informații din diverse domenii;
- cunoașterea principiilor de comunicare vizuală pe Internet;
- cunoașterea programului Photoshop;
- experiența de scriere a textelor, articolelor, materialelor analitice, comunicatelor de presă;
- deprinderi de exprimare corectă orală și scrisă (în limbile rusă și română);
- perseverență în atingerea scopurilor;
- atitudine responsabilă față de sarcinile propuse;
- existența portofoliului (este binevenită).
Avem nevoie doar de angajați conștiincioși și sîrguincioși!
Optăm pentru colaborare de lungă durată!
Invităm în echipa noastră persoane deschise și oneste!
Program de lucru: 9:00-18:00.
5 zile de lucru pe săptămînă, pachet social standard, loc de muncă într-un birou modern dotat cu aparat de aer condiționat.
Cafea și ceai din contul companiei.
Program de lucru full time la birou.
Adresa: Chișinău, str. Mitropolit Petru Movilă, 41A. E-mail:
[email protected]

Динамично развивающаяся, стабильно работающая компания ищет сотрудников.

Specialist promovare SEO
Apăsați pe una din cuvinte cheie
Specialist promovare SEO Ecosanteh