Specialist Biroul Procese Judiciare și Petiții Full-time Job
Vezi toate ofertele de lucru pentru

Poșta Moldovei

Actualizat 20.11.2020 -  Instituții publice Chisinau -    12 vizualizări
Detalii despre job

Specialist Biroul Procese Judiciare și Petiții
Responsabilități:
- Soluţionarea problemelor apărute în activitatea întreprinderii, din punct de vedere legal;
- Analiza şi aprobarea contractelor existente între întreprindere şi furnizori/clienţi şi adaptarea conform legislaţiei, precum şi intereselor întreprinderii;
- Soluţionarea problemelor ivite în legătura cu încălcarea dispoziţiilor contractelor încheiate între întreprindere și alte entități şi propunerea soluţiilor pentru buna desfăşurare a activităţii;
- Participarea la desfășurarea anchetelor de serviciu, analiza actelor de control și perfectarea ordinelor de sancționare;
- Perfectarea reclamațiilor, cererilor de chemare în judecată, apel, recurs, revizuire, reprezentarea intereselor întreprinderii în instanțele judecătorești, precum și alte instituții;
- reprezentarea intereselor întreprinderii in cadrul instanțelor de judecată și în raport cu alte instituții publice sau private;
- alte sarcini conexe exercitării atribuțiilor de funcție, etc.
Cerințe:
- Studii superioare în domeniul juridic;
- Capacitate de analiză şi gândire strategică;
- Nivel sporit de atenție si acuratețe;
- Abilităţi excelente de comunicare și de rezolvare eficientă a problemelor;
- Abilităţi de organizare şi planificare;
- Experiența relevantă pe un post similar;
- Profesionalism, spirit analitic şi de echipă, abilități de formulare a ideilor, inițiativă;
- Vorbitor al limbilor româna şi rusa – fluent, atât la nivel de comunicare, cît şi scriere;
- Punctualitate şi corectitudine în vederea respectării exigențelor stabilite, inițiativă şi viziune strategică, capacități avansate de prezentare şi abilitați de comunicare a informației, atât verbal cât şi scris;
- Dorința de a studia și a se perfecționa.

Beneficii:
- program de lucru stabil;
- oportunitate de angajare pe termen lung;
- posibilitate de dezvoltare personală;
- pachet social;
- salariu de la 9000 lei.

Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul pe adresa: [email protected] , indicând funcția pentru care candidați - Specialist, Biroul Procese Judiciare și Petiții.

La interviu vor fi invitați doar candidații selectați. E-mail: [email protected]

Întreprinderea de Stat „Poşta Moldovei” a fost fondată la 1 aprilie 1993, în rezultatul divizării sectorului comunicaţiilor poştale de cel al telecomunicaţiilor. Este operator naţional care prestează servicii poştale reprezentat de către Ministerul Tehnologiei Informaţiei şi Comunicaţiilor. Fiind cel mai mare operator de profil din Moldova, întreprinderea oferă un larg spectru de servicii poştale şi financiare pe întreg teritoriul ţării, dispunând de o reţea teritorială de 1146 de oficii şi agenţii poştale, 37 de filiale, prestând servicii poştale cetăţenilor în 1527 localităţi ale ţării.