Specialist asigurarea calitatii Full-time Job

IM Farmaco SA

Actualizat la 29-11-2020     Adăugat la 20.11.2020 Medicina, Farmacie Chisinau   9 vizualizări

IM Farmaco SA, companie care activeaza pe piata Republicii Moldova in domeniul farmaceuticii, angajeaza:

SPECIALIST ASIGURAREA CALITATII

Cerinte, responsabilitati si atributii:
- activităţii aferente Serviciului Asigurarea Calităţii,
- participarea la recepţia materiilor prime, articolelor de condiţionare la depozitele
înterpridnerii,
- verificarea certificatelor de calitate pentru materiile prime şi articolelele de condiţionare
recepţionate, atribuirea lotului intern şi înregistrarea lor,
- alcătuirea actului de recepţie al materiei prime,
- prezentarea probei medii pentru analiză în laboratorul fizico-chimic şi bacteriologic,
- supravegherea proceselor tehnologice la toate fazele de producere,
- expedierea eşantioanelor de produs finit pentru controlul de stat la LCCM al AM şi
CNTS,
- verificarea raportului de validare,
- verificarea dosarului de serie pentru produsul finite
- întocmirea, revizuirea, înregistrarea și păstrarea documentației necesare pentru sistemul de asigurare a calității (specificațiile, instrucțiunile, procedurile (Procedurile Operaţionale Standard) etc.) Abilitati de invatare rapida;
- Abilitati de comunicare;
- Capacitatea de a lucra in echipa;
- Responsabilitate.

Cerinte:
Calificare: Instruiri in domeniul GMP/GDP
Stdiii: superioare in chimie si/sau farmaceutica
Experienţa în muncă: cel puţin 7 ani, in specialitate cel puţin 3 ani
Cunoaşterea limbilor: Romana, rusa, engleza va reprezenta un avantaj

Compania ofera:
Un salariu avantajos;
Conditii bune de munca;
Acordarea pachetului social atractiv;
Posibilitatea de a invata si a te dezvolta pe plan profesional;
Persoanele interesate sunt rugate sa transmita CV-ul la adresa electronica [email protected]

Descrierea Companiei
Specialist asigurarea calitatii