Șef Secția Editorial-Filatelică Full-time Job

Poșta Moldovei

Actualizat la 19-01-2121     Top Management   Chisinau     20 vizualizări
Detalii despre job

Atribuții de funcție:

Elaborarea proiectele programelor de editare a emisiunilor de mărci şi efecte poştale, planul tematic al obliterărilor speciale şi ocazionale;
Asigurarea executării machetelor şi desenelor originale pentru mărci şi efecte poştale, a producţiei filatelice, ale ştampilelor;
Colaborarea cu tipografiile privind executarea mărcilor şi efectelor poştale, distribuirea producţiei finite;
Organizarea punerii în circulaţie a mărcilor şi efectelor poştale;
Participarea la expoziţii şi tîrguri filatelice naţionale şi international;
Organizarea procesului de elaborare şi editare a literaturii filatelice (cataloage şi buletine filatelice, postere, etc.);
Participarea și dirijarea activității de tipar a mărcilor și efectelor poștale.

Cerinţe faţă de candidat:

studii superioare;
experienţă de minim 3 ani în domenii precum marketing /filatelie/ management;
cunoștințe de operare la calculator Windows (Microsoft Office, PowerPoint);
cunoașterea programelor Adobe Ilustrator, Photoshop, CorelDraw;
să posede limba de stat, constituie un avantaj cunoașterea cel puțin a unei limbi de circulație internațională (engleza, franceza);
iniţiativă şi dorinţă de afirmare;
abilităţi de a lucra în echipă, comunicabilitate, flexibilitate, creativitate;

Beneficii:

Condiții bune de muncă în una dintre cele mai mari întreprinderi;
Pachet competitiv de remunerare şi beneficii, cu un salariu începînd de la 13 500 lei;
Munca într-o echipă prietenoasă, comunicabilă, unită și eficientă;
Oportunitate de angajare pe termen lung;

Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul pe adresa: [email protected] , indicând funcția pentru care candidați.
La interviu vor fi invitați doar candidații selectați. E-mail:
[email protected]

Întreprinderea de Stat „Poşta Moldovei” a fost fondată la 1 aprilie 1993, în rezultatul divizării sectorului comunicaţiilor poştale de cel al telecomunicaţiilor. Este operator naţional care prestează servicii poştale reprezentat de către Ministerul Tehnologiei Informaţiei şi Comunicaţiilor. Fiind cel mai mare operator de profil din Moldova, întreprinderea oferă un larg spectru de servicii poştale şi financiare pe întreg teritoriul ţării, dispunând de o reţea teritorială de 1146 de oficii şi agenţii poştale, 37 de filiale, prestând servicii poştale cetăţenilor în 1527 localităţi ale ţării.

Șef Secția Editorial-Filatelică
Adaugă exact numele companie și alte tag-uri
Șef Secția Editorial Filatelică Poșta Moldovei