Sef sectia comert Full-time Job

S.A.

Actualizat la 06-03-2121     Vanzari   Chisinau     47 vizualizări
Detalii despre job

Cerințe faţă de candidat:
- Studii superioare, experienţă şi cunoştinţe în comerţ;
- Persoană energică, creativă, orientată către vânzări şi client;
- Abilități de comunicare, convingere și negociere;
- Capacităţi de evaluare obiectivă a stocului de marfă, de prognoză şi analiză a rulajului acestora;
- Capacităţi de lucru în echipă, aptitudini de planificare și autoorganizare;
- Cunoasterea limbilor română şi rusă;
- Utilizator sigur al PC-ului, MS Excel;
- Deținerea permisului de conducere categoria B şi experiență în conducerea automobilului (obligatoriu);

Responsabilităţi:
- Întocmirea şi coordonarea cu conducerea a planurilor de vânzări;
- Elaborarea obiectivelor pentru dezvoltarea magazinelor comerţului de firmă
- Pregătirea ofertelor și plasarea comenzilor;
- Urmărirea dinamicii vânzărilor în unităţile comerciale, pregătirea rapoartelor lunare şi informarea conducerii despre circulaţia, livrarea şi vânzarea efectivă a mărfurilor ;
- Promovarea produselor;
- Gestionarea relațiilor cu clienții, menținerea unui nivel înalt de deservire a clienților;

Descrierea Companiei
Sef sectia comert
Adaugă exact numele companie și alte tag-uri
Sef sectia comert S.A.