Poștaș Full-time Job

Poșta Moldovei

Actualizat la 29-11-2020     Adăugat la 20.11.2020 Joburi fara experienta, Diverse Joburi Chisinau   7 vizualizări
Detalii despre job

Responsabilități:
- distribuirea trimiterilor poștale interne / internaționale, cu respectarea regulilor privind prestarea serviciilor poștale, procedurilor interne
- primirea trimiterilor poștale, edițiilor periodice, materialului publicitar, facturilor de plată etc., si distribuirea acestora destinatarilor în timp util;
- asigurarea distribuirii pensiilor și alocațiilor sociale în conformitate cu reglementările în vigoare;
- colectarea corespondenței din cutiile poștale de scrisori, conform graficului stabilit;
Cerințe:
- să posede limba de stat și limba rusă
- studii medii
- experiența în domeniu constituie un avantaj
Calități personale:
- capacitate de organizare a activității;
- capacitate de autoinstruire și îmbunătățire permanentă a performanțelor personale
- corectitudine, operativitate, onestitate și amabilitate;
- obiectivitate, receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare);
- comportament decent; rezistență la efort și stres;
- conduită morală și profesională desăvârșită
Oferim:
- Program de lucru stabil;
- Oportunitate de angajare pe termen lung;
- Posibilitate de dezvoltare personală;
- Pachet social deplin și alte avantaje motivaționale;
- Salariu cca 4800 lei.
Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul pe adresa: [email protected] , indicând funcția pentru care candidează.
La interviu vor fi invitați doar candidații selectați. E-mail: [email protected]

Întreprinderea de Stat „Poşta Moldovei” a fost fondată la 1 aprilie 1993, în rezultatul divizării sectorului comunicaţiilor poştale de cel al telecomunicaţiilor. Este operator naţional care prestează servicii poştale reprezentat de către Ministerul Tehnologiei Informaţiei şi Comunicaţiilor. Fiind cel mai mare operator de profil din Moldova, întreprinderea oferă un larg spectru de servicii poştale şi financiare pe întreg teritoriul ţării, dispunând de o reţea teritorială de 1146 de oficii şi agenţii poştale, 37 de filiale, prestând servicii poştale cetăţenilor în 1527 localităţi ale ţării.

Poștaș
Apăsați pe una din cuvinte cheie
Poștaș Poșta Moldovei