Medic de laborator (Chișinău) Full-time Job

KinderMed

Actualizat la 27-07-2121     Medicina, Farmacie   Chisinau     43 vizualizări
Detalii despre job

Responsabilități:

Îndeplinește investigațiile de laborator în conformitate cu obligațiile de serviciu;
Asigură folosirea metodelor cu cele mai înalte performanțe analitice și diagnostice;
Participă la însușirea și aplicarea în practică a metodelor noi de investigații și a echipamentului de laborator;
Participă la elaborarea recomandărilor privitor la recoltarea, transportarea, și păstrarea materialului biologic;
Contolează lucrul specialiștilor cu studii medii (felcerilor-laboranți, laboranților);
Participă la interpretarea rezultatelor investigațiilor de laborator;
Realizează măsuri în vedera efectuării măsurilor controlului de calitate intern și extern ale investigațiilor de laborator;
Efectuează analiza lucrului său precum și al specialiștilor cu studii medii (felcerilor-laboranți);

Cerințe față de candidat:
- Studii superioare medicale;
- Experiență de muncă în laborator medical;
- Personalitate flexibilă, energică, dorința de a învăța lucruri noi;
- Cunoașterea limbilor română și rusă;
- Abilitați de lucru la calculator.
Oferta companiei:
- Salariu competitiv;
- Oportunități de dezvoltare profesională;
- Experiență unică de colaborare într-o echipă dinamică de profesioniști;
- Condiții de lucru confortabile și loc de muncă echipat la un nivel înalt;
- Alte beneficii.
Peroanele interesate pot expedia CV la adresa de e-mail: [email protected] sau pot telefona la numărul de telefon: 069383191. E-mail: [email protected]
Telefon: 069383191

Descrierea Companiei
Angajăm:

Medic de laborator (Chișinău)
Adaugă exact numele companie și alte tag-uri
Medic laborator Chișinău KinderMed