Manager export Full-time Job

Orhei-Vit

Actualizat la 19-01-2121     Vanzari   Chisinau     530 vizualizări
Detalii despre job

Responsabilități:
- Căutarea avansată de distribuitori, identificarea partenerilor potențiali și prosperi;
- Dezvoltare noilor direcții de vânzări export;
- Formarea ofertelor comerciale și condițiilor de muncă;
- Pregătirea și însoțirea contractelor de export;
- Urmărirea procesului operațiunii de export în toate etapele;
- Elaborarea strategiilor de promovare a produselor;
- Participarea la întâlniri de afaceri, elaborarea prezentărilor și negocierilor , pregătirea documentelor necesare;
- Participarea la organizarea expoziţiilor;
- Analiza sistemului tarifar;
- Menţinerea unui nivel de interoperabilitate cu sistemele existente de parteneri la un nivel calitativ înalt;
- Controlul creanțelor.
Cerinţe:
- Studii superioare;
- Experienţă într-o poziţie similară;
- Cunoașterea limbilor de stat, rusă, engleză (vorbit şi scris);
- Utilizator încrezut PC: Microsoft Office, Power Point;
- Permis de conducere categoria B;
- Capacitatea de a prezenta produsul, abilități de comunicare, perseverență, flexibilitate în gândire , capacitatea de analiză, motivație afectivă;
- Disponibilitatea de a călători în interes de serviciu.
Calități personale:
- Onestitate;
- Responsabilitate;
- Diligență;
- Capacitate de muncă.
Condiții de muncă:
- Compania asigură pachet social deplin, telefonie mobilă.
Negocierea salariului la interviu.
Preselecţia se va efectua pe baza CV-urilor cu fotografie expediate la adresa: [email protected]
Doar candidații selectați vor fi invitați la interviu. E-mail: [email protected]
Сайт: www.orhei-vit.com

Orhei-Vit является лидером в индустрии соков и детского питания в Республике Молдова. Компания владеет самыми популярными брендами в своих сегментах молдавского рынка: Naturalis, VITA, VITA Premium, Vita Baby, TATA, Masa Mare, Gustos и др.
Orhei-Vit производит широкий ассортимент готовой продукции: соки, нектары, детское питание, консервированные овощи, джемы, фруктовые консервы; а также полуфабрикаты: концентрированные соки, фруктовые и овощные пасты и пюре, ароматы. Всего более 200 SKU. Вся продукция изготавливается исключительно из натурального сырья.

Manager export
Adaugă exact numele companie și alte tag-uri
Manager export Orhei-Vit