Manager export junior Full-time Job

1 week ago Comercial Chisinau   122 vizualizări
Detalii despre job

Profil :

- Persoană sociabilă, energică si creativă;

- Experienţă în import-export reprezintă un plus ;

- Cunostinţefoarte bune dе limba română, engleză, rusă, alte limbi străine sunt un plus;

- Studii superioare finalizate;

- Abilităţi dе negociere şi comunicare;

- Cunoașterea avansată a MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) și a mediului online;

- Cunostinţe tehnice, economice, incoterme/grupaj, logistică;

- Capacitate organizatorică, spirit dе echipă, respectarea termenelor, capacitate dе decizie, perseverenţă;

- Persoană organizată, responsabilă, meticuloasă,

- Permis de conducere categoria « B ».

Plăți și beneficii:

- Salariu motivant;

- Ambiantă placută în echipă;

- Participarea la expoziții internaționale ;

- Calculator,telefon mobil de lucru;

- Oportunitate de promovare;

Responsabilități :

- Identificarea companiilor locale de export

- Căutarea activă şi evidenţierea partenerilor interni si externi;

- Identificarea şi dezvoltarea a noi direcţii de export;

- Participarea la crearea ofertelor comerciale şi condiţiilor de colaborare;

- Participarea la crearea şi sprijinul contractelor de import/export;

- Monitorizarea proceselor de export;

- Dezvoltarea strategiilor de promovare a mărfurilor companiei în diferite zone de interes;

- Asigurarea continuităţii interacţiunilor cu partenerii existenţi.

Societate specializată în comerţul produselor agro-alimentare. Aderă la echipa noastră dinamică și inovantă pentru a beneficia de o experință de muncă inedită și o atmosferă colegială prietenoasă.