Inginer service Full-time Job

ICS DIAMEDIX IMPEX SRL

Actualizat la 29-11-2020     Adăugat la 25.11.2020 Ingineri Chisinau   20 vizualizări
Detalii despre job

Candidatul ideal
Profilul candidatului ideal:
- studii superioare cu profil tehnic: electronica, automatica, electric;
- cunostinte limba engleza- nivel mediu;
- cunostinte in aplicatiile si procesele de IT (atat software cat si hardware);
- cunostinte solide de depanare echipamente electronice si/sau tehnica de calcul;
- experienta de lucru cu diverse echipamente hardware si/sau de masura;
- carnet de conducere - categoria B detinut de minim 3 ani;
- reprezinta un avantaj major experienta in domeniu de service pentru aparatura de laborator clinic ;
- disponibilitate pentru deplasari;
- capacitate de a evalua şi a lua decizii tehnice, initiativa, implicare, dinamism, capacitate de analiza in detaliu.

Descrierea jobului
Principalele obiective ale postului:

- Executa actiuni de service si suport tehnic pentru echipamentele care apartin companiei constand in operatiuni de intretinere, depanare, instalare, configurare si asistenta tehnica;
- Mentine legatura cu clientii pe probleme tehnice pentru aparatura furnizata de compania Diamedix;
- Asigura service si suport tehnic pre si post vanzare pentru produsele comercializate de catre companie;
- Tine evidenta si raporteaza evenimentele de service (solicitari, interventii, testare, predare, punere in functiune);
- Ofera asistenta tehnica personalului firmei implicat in procesul de vanzare a echipamentelor;
- Se ocupa de instalarea si intretinerea permanenta a aparatului vandut/inchiriat, inclusiv instalare software dedicat, in acord cu standardele producatorului;
- La fiecare instalare si ori de cate ori i se solicita, asigura si instructajul tehnic specific aparatului plasat;

Daca esti o persoana proactiva, implicata in munca, pasionata de acest domeniu si te recunosti in descrierea de mai sus nu ezita sa aplici la acest job iar noi ne vom asigura ca vei avea parte de:
- perspectiva unei cariere în cadrul unei companii renumite aflata in plina dezvoltare;
- desfasurarea activitatii intr-un mediu de lucru profesionist si autentic;
- participarea la seminariile de formare organizate in cadrul companiei si/sau la producator;
- pachet salarial atractiv.

Descrierea Companiei
Inginer service
Apăsați pe una din cuvinte cheie
Inginer service ICS DIAMEDIX IMPEX SRL