Inginer programator sisteme, Chişinău Full-time Job

I.C.S. Premier Energy S.R.L

Actualizat la 27-07-2121     IT, Programare   Chisinau     57 vizualizări
Detalii despre job

Activităţi şi responsabilităţi:
• Dezvoltarea şi crearea de module noi în sistemele informatice existente
• Participarea la proiecte noi de implementare a sistemelor informaţionale
• Modificarea sistemelor informatice şi a funcţionalităţilor existente în vederea eficientizării lucrului utilizatorilor
• Indentificarea şi corectarea posibilelor erori şi anomalii rezultate create în baza de date
• Interogarea şi modificarea bazelor de date la cerere
• Colaborarea directă cu unităţile utilizatoare şi oferirea informaţiei (rapoarte) corecte
• Documentarea şi oferirea suportului necesar referitor la manevrele efectuate cu bazele de date

Cerinţe și abilități:
• Studii superioare şi specializare în Informatică sau Tehnologii Informaţionale
• Cunoştinte, înţelegere şi experienţă de programare
• Cunoştinţe de programare în cel puţin unul din limbajele PHP, C++, C#. Cunoaşterea platformei .NET va constitui un avantaj
• Cunoştinţe despre XML, HTML, JavaScript
• Cunoştinţe de lucru cu baze de date Oracle şi SQL Server. Cunoştinţele de My SQL vor fi un avantaj
• Cunoştinţe de bază despre reţele de calculatoare, servere
• Spirit analitic şi capacităţi de a putea formula, explica şi expune clar în documente funcţionalitatea sistemelor
• Abilităţi de a învăţa şi a asimila rapid cunoştinţele
• Cunoaşterea limbilor: româna (nivel avansat), rusă şi engleză (nivel mediu)

Descrierea Companiei
Inginer programator sisteme, Chişinău
Adaugă exact numele companie și alte tag-uri
Inginer programator sisteme Chişinău I.C.S. Premier Energy S.R.L