Inginer de sistem 1C Full-time Job

Centrul De Tehnologii Informaționale În Finanțe

Actualizat la 08-05-2121     Instituții publice   Chisinau     42 vizualizări
Detalii despre job

Sarcini și responsabilități:

Oferirea consultațiilor telefonice privind utilizarea SI SIECAP
Înaintarea propunerilor privind îmbunătățirea SI
Înaintarea propunerilor către programatori pentru actualizarea lui în conformitate cu modificările la cadrul normativ
Formularea cerințelor tehnice și înaintarea pentru programatori pentru actualizarea/îmbunătățirea SI
Respectarea regulamentelor, instrucțiunilor aferente contabilității bugetare și sistemului finanțelor publice, cât și a legislației în acest domeniu.

Cerințe față de candidați:

Cunoașterea SI pentru contabilitate bugetară, de preferință a sistemului informațional SIIECAP, Infosofteh, Bitgenerator sau alt sistem de evidență contabilă bugetară;
Cunoașterea planului contabil în sectorul bugetar (ordinul MF nr. 216 din 28.12,2015);
Cunoașterea legislației în domeniu: Legii Contabilității, Legea privind finanțe publice și responsabilități bugetar-fiscale, Legii salarizării pentru sectorul bugetar.

Constitui un avantaj:

Experiența de 2 ani în domeniu;
Cunoașterea limbii ruse și engleze;
Cunoașterea legislației naționale în domeniul tehnologiilor informaționale.

Oferim:

Program de integrare și ghidare de către un mentor;
Oportunități de dezvoltare profesională continuă;
Program de muncă 8 ore pe zi, 40 ore pe săptămână;
Salariu competitiv și pachet social deplin;
Recompense și beneficii de motivare suplimentară.

Cunoștințe tehnologice:
cunoștințe de operare PC: Windows, MS Office, Internet Explorer, Outlook Express;

Pentru a aplica la postul de muncă dorit, te rugăm să ne lași CV-ul tău însoțit de o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: [email protected]ov.md sau contactează-ne la nr. de telefon (+373) 060-588-817. Parcurge interviul online:
INTERVIU ONLINE

FII PARTE A ECHIPEI CENTRULUI DE TEHNOLOGII INFORMAȚIONALE ÎN FINANȚE
Funcția:
Inginer de sistem 1C