Farmacist Full-time Job

Eurofarmaco

Actualizat la 03-03-2121     Medicina, Farmacie   Chisinau     50 vizualizări
Detalii despre job

Cerinte
* experienta in domeniul intocmirii si inregistrarii dosarelor de medicamente intr-o companie producatoare de medicamente de minim 1 ani
* absolvent studii superiore farmacie
* cunoasterea cerintelor legale si a reglementarilor aplicabile
in activitatea de inregistrare a produselor medicamentoase si a suplimentelor alimentare
* cunoasterea metodologiei de intocmire a dosarelor farmaceutice si a dosarelor pentru inregistrarea suplimentelor alimentare
* cunoasterea Regulilor de Buna Practica de Fabricatie a medicamentelor
* cunosterea unui nivel de limba engleza/rusa
* cunostinte operare PC
Responsabilitati
* Pregateste, verifica, coreleaza si depune la termen documentatia pentru produsele alocate conform planificarilor;
* Verifica, semneaza de conformitate cu reglementarile in vigoare, textul inscriptionat pe machetele de ambalaje si pe prospect pentru produsele alocate;
* Urmareste statutul inregistrarii produselor alocate si verifica respectarea termenelor legale pentru depunerea dosarelor de reinnoire si a tuturor actualizarilor necesare;
* Verifica periodic documentatia din dosarele de inregistrare ale produselor alocate si conformitatea acesteia cu reglementarile in vigoare;
* Intocmeste si actualizeaza periodic situatia raspunsurilor postautorizare pentru medicamentele autorizate;
* Studiaza legislatia si reglementarile nationale privind inregistrarea medicamentelor, suplimentelor alimentare;
* Este responsabil de urmarirea tuturor stirilor, reglementarilor si cerintelor Agentiei Nationale a Medicamentului si transmite informarile necesare catre toate departamentele implicate;
* Mentine istoricul inregistrarii produselor alocate;
* Persoana capabila de a lucre in echipa.
Oferta (bonusuri, beneficii)
* pachet salarial motivant
* oportunitatea de a lucra intr-un mediu competitiv si profesionist
* se achita tichete de masa Up Moldova Mic Dejun. E-mail:
[email protected]

Compania Farmaceutică cu Capital Străin EUROFARMACO SA anunță concurs pentru suplinirea poziției vacante de:

Farmacist
Adaugă exact numele companie și alte tag-uri
Farmacist Eurofarmaco