Export manager Full-time Job

Actualizat la 15-04-2121     Achizitii   Chisinau     782 vizualizări

Compania HR-Consulting (www.search4staff.com) la solicitarea clientului său, este în căutarea candidaților pentru postul vacant de:

Manager vânzări export (sector vinicol)

Despre companie:

Companie autohtonă, specializată în produse vinicole.

Responsabilități:

Prospectarea piețelor și întocmirea studiilor de piață;

Contactarea potențialilor distribuitori;

Primirea și prelucrarea cererilor de ofertă;

Întocmirea/transmiterea ofertelor;

Efectuarea de călătorii de afaceri în interesul firmei;

Negocierea/încheierea contractelor;

Elaborarea planurilor operaționale și pe termen lung pentru vânzarea produselor finite către țările vecine;

Analiza datelor statistice privind vânzările și expedierile.

Cerințe:

Experiență de minim 1 an în marketing/vânzări internaționale (în domeniul vinicol reprezintă un avantaj);

Cunoștințe de limba română, rusă + o limbă străină;

Cunoștințe bune de operare PC;

Cunoașterea piețelor Uniunii Europene și/sau a piețelor răsăritene constituie un avantaj.

Oferta companiei:

Bonusuri, beneficii;

Program de muncă: Luni-Vineri, 09:00 - 18:00;

Salariu atractiv și oportunitatea dezvoltării unei cariere într-un grup internațional.

Cei interesați pot transmite CV-ul la adresa de email: [email protected]
Telefon de contact: 068 503 560

În CV indicați codul postului vacant: MVE
CV-urile vor fi analizate, iar candidații care corespund cerințelor vor fi contactați.

Compania HR-Consulting a fost fondată în anul 1995 în temeiul unei simple idei - să susţină companiile în recrutarea profesionista a personalului.Ne străduim să selectăm cei mai potriviți specialiști pentru business-ul clienților noștri, astfel încât aceștia să se încadreze ușor si rapid în cultura companiei și în activitatea desfășurată, pentru a aduce cele mai bune rezultate.Prima care a lansat astfel de servicii în Republica Moldova, HR-Consulting nu s-a limitat doar la Recrutarea de personal, dar a implementat și astfel de servicii precum Leasing-ul de personal, Administrarea dosarelor de personal și Efectuarea studiilor de salarizare, completând în întregime portofoliul de servicii în domeniul resurselor umane.