Curier (șofer) Full-time Job

Poșta Moldovei

Actualizat la 03-03-2121     Transport, Logistica   Chisinau     115 vizualizări
Detalii despre job

Responsabilități:
• Preluarea și livrarea coletelor în termenul stabilit și calitativ;
• Livrarea în siguranță a coletului;
• Promovarea activă a serviciului de curierat;
• Soluționarea în timp real a problemelor care pot surveni în timpul livrării și informarea clienților;
• Păstrarea legăturii cu clientul;

Cerințe față de candidați:
• Permis de conducere, categoria B, C;
• Cunoașterea limbilor română și rusă;

Calități personale:
- capacitate de organizare a activității
- capacitate de autoinstruire și îmbunătățire permanentă a performanțelor personale
- corectitudine, operativitate, onestitate și amabilitate;
- obiectivitate, receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare);
- comportament decent; rezistență la efort și stres;
- conduită morală și profesională desăvârșită

Oferim:
• Oportunitate de angajare pe termen lung;
• Posibilitate de dezvoltare profesională;
• Pachet social deplin;
• Salariu: de la 8000 lei;

Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul (cu foto) pe adresa: [email protected] , indicând funcția pentru care candidați.
La interviu vor fi invitați doar candidații selectați. E-mail: [email protected]

Întreprinderea de Stat „Poşta Moldovei” a fost fondată la 1 aprilie 1993, în rezultatul divizării sectorului comunicaţiilor poştale de cel al telecomunicaţiilor. Este operator naţional care prestează servicii poştale reprezentat de către Ministerul Tehnologiei Informaţiei şi Comunicaţiilor. Fiind cel mai mare operator de profil din Moldova, întreprinderea oferă un larg spectru de servicii poştale şi financiare pe întreg teritoriul ţării, dispunând de o reţea teritorială de 1146 de oficii şi agenţii poştale, 37 de filiale, prestând servicii poştale cetăţenilor în 1527 localităţi ale ţării.

Curier (șofer)
Adaugă exact numele companie și alte tag-uri
Curier șofer Poșta Moldovei