Contabil Full-time Job

1 month ago Contabilitate și Finanțe Chisinau   218 vizualizări

Magazinul pentru copii și părințiMamico.md angajează contabil.

Suntem în căutarea unei persoane motivate, cuspirit de echipă, ce se va ocupa de organizarea și gestionarea departamentuluifinanciar-contabil. Dacă consideri că te potrivești postului dat, așteptăm săne contactezi.

Candidatul ideal:

-Studii superioare finalizate;

-Abilități analitice puternice;

-Experiență în domeniu de minim 1an;

-Cunoștințe și experiență înutilizarea programului pentru contabilitate 1C;

-Cunoștințe în operarea PC șiMicrosoft Office;

-Dorință de dezvoltareprofesională;

-Flexibilitate, abilitățicomunicative și atitudine pozitivă;

-Responsabilitate, abilități deorganizare și planificare a sarcinilor;

-Rezistență la condiții de stres.

Responsabilități:

-Evidența și înregistrareacontabilă a documentelor aferente achizitiilor;

-Evidența extraselor bancare;

-Operarea zilnică a facturiloremise și a încasărilor;

-Operarea facturilor de lafurnizori și a plăților către aceștia;

-Evidența mijloacelor fixe(amortizare, transferuri, închideri), precum și a obiectelor de inventar;

-Operarea cu mijloacele fixe(intrări, amortizari, descărcare de gestiune);

-Întocmirea și transmitereadeclarațiilor lunare/trimestriale;

-Arhivarea documentelefinanciar-contabile.

Descrierea companiei

Mamico.mdeste un magazin cudiverse articole pentru copii, creat pentru a ajuta părinții să economiseascătimp și bani, datorită faptului că oferim o gamă largă de produse într-unsingur loc și facem livrări în Chișinău și Moldova. Plus, ne străduim săurmărim cele mai tendințe din îmbrăcămintepentru copii, alimentație,educație și jocuri pentru copii.

Mamico.md este un magazin cu diverse articole pentru copii, creat pentru a ajuta părinții să economisească timp și bani, datorită faptului că oferim o gamă largă de produse într-un singur loc și facem livrări în Chișinău și Moldova. Plus, ne străduim să urmărim cele mai tendințe din îmbrăcăminte pentru copii, alimentație, educație și jocuri pentru copii.https://mamico.md/