Contabil Șef Full-time Job

1 month ago Contabilitate și Finanțe Chisinau   222 vizualizări
Detalii despre job

Cerințe fața de candidat:

·Studii economice superioare

·Cunoașterea sistemului național contabil, legislația fiscală și a muncii

·Experiență de cel puțin 3 ani pe o poziție analogică

·Cunoștințe temeinice de operare PC (Word, Excel, Outlook, 1C)

·Abilitați de planificare și organizare

·Gândire analitica și atenție la detalii

·Abilitați de comunicare si relaționare

·Fluență în limba de stat, Rusă și Engleza

Responsabilități principale:

·Ținerea corectă și responsabilă a evidenței contabile

·Întocmirea rapoartelor lunare

·Întocmirea și prezentarea dărilor de seamă fiscal

·Cunoașterea emiterii de facturi

·Lucrul cu debitorii

·Contabilitatea operațiunilor bănești

·Interacțiunea cu băncile, autoritățile de reglementare si supraveghere,precum și interacțiunea cu alte organe de stat

·Supravegherea procesului de salarizare, cheltuieli, etc.

·Alte sarcini specificate de contabil-șef

Oferim:

·Lucru într-un colectiv tânăr, dinamic si profesionist

·Angajare oficială si salariu competitiv

·Grafic Luni-Vineri (ora 09:00 - 18:00)

Persoanele interesate pot expedia CV-ul la adresa de e-mail: [email protected]

Gamma Logistics este o companie de dimensiuni medii, cu competență internațională din 2003. Suntem furnizor de servicii complete de logistică cu o rețea de parteneriat global și specialist în soluții complexe de logistică.
Tags: ex: cv,cvmeu.md,angajare.md
contabil contabilsef contabilitate