Contabil active fixe Full-time Job

1 week ago Contabilitate și Finanțe Chisinau   132 vizualizări
Detalii despre job

Activităţi şi responsabilităţi ale postului:

  • Să realizeze înregistrarea operaţiilor economice în contabilitatea financiară şi în aplicaţia de gestiune a activelor fixe, conform normativelor contabile.
  • Să realizeze ajustarea proceselor economice la activităţile operative, rezolvând incidentele care apar.
  • Să colaboreze la elaborarea planului conturilor de gestiune şi structură şi catalogul conturilor de gestiune a activelor fixe.
  • Să aplice şi să colaboreze în elaborarea modelului de active fixe, verificând datele, interrelațiile, parametrii, tabelele auxiliare etc.
  • Să realizeze înregistrarea corectă a operaţiilor economice referitoare la procesul de active fixe în exploatare şi în curs de execuţie.
  • Să realizeze calculul adecvat al sarcinilor financiare suportate la introducerea activelor fixe noi, amortizări şi lichidări a activelor.
  • Să contribuie în elaborarea rapoartelor necesare pentru gestiunea unităţilor operative.

Pe lângă salariu motivant, oferim cu drag şi alte beneficii:

  • Lucru într-o echipă prietenoasă
  • Posibilităţi de creştere profesională
  • Tichete de masă oferite ca beneficii suplimentare
  • Locul de muncă în Chişinău

Am aprecia în candidaţi următoarele calităţi şi cunoştinţe:

  • Studii superioare în domeniul economic
  • Experiența de muncă în acest domeniu va constitui un avantaj
  • Organizare, precizie, atenție la detalii
  • Cunoaşterea limbilor româna, rusă va constitui un avantaj
  • Cunoștințe bune în utilizarea calculatorului (Word, Excel, Outlook)

De ce să aplicaţi:

  • Pentru că suntem cea mai mare întreprindere de distribuție a energiei din Moldova
  • Pentru că considerăm angajaţii drept valoarea cea mai importantă a întreprinderii
Î.C.S. „Premier Energy Distribution” S.A. este cel mai mare operator privat al sistemului național de distribuție a energiei electrice din Republica Moldova. Întreprinderea deservește o arie de circa 70% din teritoriul țării, în 21 din cele 37 de raioane și în municipiul Chișinău, distribuind energie electrică celor peste 900.000 de consumatori din centrul și sudul țării.