CICDE angajează specialist/-ă principal-/ă în domeniul achiziții publice și resurse umane Full-time Job

Centrul De Instruire Continuă În Domeniul Electoral

Actualizat la 23-01-2121     Instituții publice   Chisinau     36 vizualizări

Centrul de Instruire Continuă în Domeniul Electoral (CICDE) pe lângă Comisia Electorală Centrală (CEC) angajează specialist/-ă principal/-ă cu atribuții în domeniul achizițiilor publice și a resurselor umane (perioadă determinată)!

Dacă ești o persoană dinamică, energică, entuziastă și pasionată de domeniul juridic, te așteptăm în echipa CICDE!

Candidatul/-a ideal/-ă:

- Studii de licență în Drept;

- Cel puțin 2 ani experiență în achiziții publice și managementul resurselor umane;

- Competențe lingvistice: cunoașterea limbii române. Cunoașterea limbii engleze (vorbire şi scriere) va fi considerată un avantaj;

- Competențe: integritate, responsabilitate, profesionalism, capacitate de a lucra individual și în echipă, orientare către rezultate, capacitatea de a soluționa probleme, perseverență, dorința de învățare și dezvoltare continuă.

Responsabilități de bază ale funcției:

1.Asigură corectitudinea legală a documentelor elaborate de CICDE și oferă suportul juridic necesar în desfășurarea activităților curente.

2.Realizează activitățile aferente desfășurării procedurilor de achiziții publice conform legislației în vigoare.

3.Organizează și derulează operațiunile de evidență a personalului în cadrul organizației (resurse umane).

4.Elaborează politici de evaluare și retenție a personalului de bază și al celui contractat.

5.Participă la implementarea și funcționarea Controlului Intern Managerial (CIM) în cadrul CICDE.

6.Întocmește contracte cu persoane fizice și operatori economici.

Condiții de muncă:

- regim de muncă: 40 ore pe săptămână, 8 ore pe zi;

- program de muncă: luni-vineri, orele 8.00-17.00, pauză de masă 12.00-13.00;

- activitate de birou (str. Vasile Alecsandri, 119);

- disponibilitate pentru lucrul peste programul normal, în condițiile prevăzute de legislație.

Înscrierea în concurs:

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze prin e-mail:

1.Curriculum Vitae (în limba română) cu specificarea a 1-2 persoane de referință și a datelor de contact.

2.Copii de pe diplomele de studii (licență, master, doctorat) și dovezi ale altor calificări considerate relevante postului (după caz).

Termenul limită pentru depunerea CV-urilor: 25 ianuarie 2021, ora 17:00.

Persoana de contact: Viorica Macovei, nr. de telefon: 079905012, e-mail: [email protected]

Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Centrul de Instruire Continuă în Domeniul Electoral pe lângă Comisia Electorală Centrală a Republicii Moldova este o instituție publică, creată de CEC în conformitate cu art. 27 din Codul Electoral în scopul instruirii și calificării funcționarilor electorali, precum și a altor subiecți implicați în procesul electoral din Republica Moldova (mai multă informație www.cicde.md).
Adaugă exact numele companie și alte tag-uri
cicde