Asistent medical Full-time Job

KinderMed

Actualizat la 27-07-2121     Medicina, Farmacie   Chisinau     52 vizualizări
Detalii despre job

Atribuţiile de serviciu:

Recoltează produse biologice pentru laborator conform prescripției medicale;
Administrează tratamentele intravenos, intramuscular sau oral, montează perfuzii, aplică pansamente, conform prescripţiei medicale;
Efectuează colectarea sîngelui din deget și recoltarea sîngelui venos de la pacienți;
Informează pacientul despre modul de utilizare a medicamentelor şi despre potenţialele lor riscuri sau efecte adverse;
Acordă asistenţă în situații de urgență;
Urmăreşte, monitorizează şi acordă îngrijiri conform prescripţiei medicale;
Alte atribuții conform fișei de post.

Cerințe:

Studii medicale medii;
Personalitate flexibilă, energică, dornică de a învăţa lucruri noi
Personalitate orientată spre pacient-client
Responsabilitate, amabilitate
cunoasterea fluentă a limbilor română și rusă;
Cunoştinţe de operare la calculator.

Oferta companiei:

Salariu atractiv;
Oportunități de dezvoltare profesională;
Experiență unică de colaborare într-o echipă dinamică de profesioniști;
Condiții de lucru confortabile și loc de muncă echipat la un nivel înalt;
Alte beneficii.

Persoanele interesate pot expedia CV-ul la adresa de email: [email protected] sau ne pot contacta la numărul de telefon: 069383191.
E-mail: [email protected]
Telefon: 069383191

Descrierea Companiei
Angajăm:

Asistent medical
Adaugă exact numele companie și alte tag-uri
Asistent medical KinderMed