Asistent manager achizitii si logistica Full-time Job

4 months ago Achiziții Chisinau   425 vizualizări
Detalii despre job

Calificări necesare:

· Studii superioare economice

· Experiență de muncă în domeniul de achiziții / logistică minimum 2ani;

· Cunoașterea limbilor: româna, rusa , engleza.

· Responsabilitate, atitudine proactivă, spirit de inițiativă,

· Dorința de dezvoltare personală,

· Punctualitate, perseverență, exactitate si atentie la detalii,

· Abilitati excelente in comunicarea verbal si scrisa.

Cunoștințeși competențe:

· Experiență în organizarea proceselor de logistică/achiziții;

· Cunoașterea legislației în domeniu de logistică/achiziții/import;

· Abilități de cunoaștere a PC: 1C 8,Word, Excel.

Responsabilități:
- Supervizează comenzile interne de marfă şi rapoartele transmise periodiccătre
furnizori;
- Verifică respectarea termenelor de livrare contractuale;
- Întocmeşte corespondenţa permanentă cu furnizorii interni şi externi de marfăai
grupului în legatură cu produsele comandate.
- Planifica si urmareste fluxul de marfa, stocarile, activitatea de transport.
- Pregatirea documentelor pentru formalitatile de import (Asigură relaţia cuorganele vamale, comisionari vamali şi firme de transport).
-Îndeplinește sarcinile puse de către Managerul de Achiziții și Logistică.

Oferim:

· Pachet salarial atractiv, tichete de masă;

· Mediu de lucru plăcut;

· Perfecționări, treininguri din contul companiei;

· Dezvoltarea carierei într-o echipă de profesioniști cu perspectivăde creștere.

Grafiulde lucru:
Luni - Vineri ora 09:00-18:00 (pauza de masă 13:00-14:00)

Persoanelecare corespund cerițelor sus menționate sunt rugate să expedieze CV-ul (cu opoză ataşată) la adresa de email, cu indicarea funcţiei vacante: [email protected]

Vrei să faci parte dintr-un colectiv de profesioniști și plin de succese? Compania BB-Dializa proiectul de parteneriat public privat pentru servicii de dializă, te invită să faci parte din echipă!
Tags: ex: cvmeu,cvmeumd,angajaremd
manager achizitii si logistica manger