Asistent de avocat Full-time Job

TMG Consultancy SRL

Actualizat la 14-05-2121     Asigurari, Juridica   Chisinau     113 vizualizări

TMG Consultancy SRL ANUNŢĂ CĂ ESTE ÎN CĂUTAREA UNUI ASISTENT DE AVOCAT, CU EXPERIENŢĂ ÎN PROCESAREA DOCUMENTELOR, ÎNTOCMIREA ACTELOR JURIDICE.

Cerinţe de eligibilitate ale candidatului:
- Studii superioare de licenţă în drept sau student la drept;
-Cunoaşterea limbii de stat şi limbii ruse; limba turcă și limba engleză va constitui un avantaj;
- Experienţă relevantă pe un post similar /avantaj;
- Cunoştinţe temeinice de legislaţie;
- Excelente abilităţi de comunicare şi capacitate de a lucra în echipă;
- Cunoştinţe temeinice de operare la PC;
- Atenţie sporită la detalii.

Sarcini şi responsabilităţi principale:

1. Redactarea contractelor comarciale
2. Interacţiunea cu instituţiile şi organele Stat: Ministere, Agenția Servicii Publice, Camera de licenţiere, Serviciul Vamal, Birou de Migraţie şi Azil,notari, avocaţi, etc.
3. Înregistrarea întreprinderilor, efectuarea modificărilor în actele de constituire;
4. Obţinerea autorizaţiilor, licenţelor, avizelor, etc. pentru activitatea de întreprinzător în diverse domenii;
5. Documentarea cetăţenilor străini, etc.

Compania oferă:
- Creştere pe plan profesional;
- Colectiv unit.
- Salariu de la 5.000 lei până la 8000 lei

Persoanele interesate sunt invitate sa trimita CV pe adresa [email protected]

Descrierea Companiei
Asistent de avocat
Adaugă exact numele companie și alte tag-uri
Asistent avocat TMG Consultancy SRL