Asistent(ă) medical(ă) Full-time Job

Smile Dent

Actualizat la 08-05-2121     Medicina, Farmacie   Chisinau     78 vizualizări
Detalii despre job

ASISTENTĂ MEDICALĂ (Clinică stomatologică)
Abilitățile și calitățile necesare:

posesor al diplomei de asistent medical eliberată de instituțiile de învățământ acreditate din Moldova.
Abilități de comunicare empatică cu orice tip de pacienți
Atenție la detalii și responsabilitate
Experiența nu este obligatorie, dar constituie un avantaj

Atribuții și responsabilități:

Pregătirea materialelor si instrumentelor necesare tratamentelor dentare conform instrucțiunilor medicului stomatolog.
Dezinfectarea și sterilizarea instrumentelor stomatologice conform normelor medicale.
Pregătirea soluțiilor necesare dezinfecției instrumentarului conform instrucțiunilor.
Sterilizarea instrumentelor stomatologice dezinfectate.
Completarea fișelor medicale a pacienților.

Beneficii:

Pachet salarial atractiv
Clinică amplasată în centrul or. Chișinău
Colectiv prietenos
Posibilități de dezvoltare în domeniu.

Așteptăm CV-ul la adresa de email: [email protected] pîna la data de 18 martie 2021!
Multumesc! Telefon: 068251017
Persoana de contact: Natalia
E-mail: [email protected]

Suntem Clinica Stomatologică Smile Dent. Misiunea noastră e să tratăm și să ajutăm cât mai mulți oameni să obțină o dantură sănătoasă. Pentru a face acest lucru, suntem la grija sănătății orale a pacienților noștri de 10 ani.
Clinica noastră oferă tot spectrul de servicii stomatologice: terapie, chirurgie, implantologie, protetică, ortodonție, estetică. Avem la activ peste 8000 de dinți tratați, zilnic tratăm peste 50 de pacienți și suntem mândri de asta. Invităm colegi ambițioși, responsabili și pro activi în echipa noastră!

Asistent(ă) medical(ă)
Adaugă exact numele companie și alte tag-uri
Asistent medical Smile Dent