Administrator de sistem Secţia Retea și Echipamente Departamentul Tehnologii Informationale Full-time Job

Mobiasbanca – OTP Group S.A.

Actualizat la 26-02-2121     Banci, Credite   Chisinau     50 vizualizări

Misiune post: Asigurarea funcţionării în continuu a sistemelor informaționale.
Beneficiile pe care le oferim:
⦁ Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
⦁ Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
⦁ Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
⦁ Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
⦁ Salariu fix + alte avantaje financiare;
⦁ Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30 - 17:30).
Responsabilităţi principale:
⦁ Configurarea, testarea şi suportul echipamentelor LAN/WAN şi a serviciilor aferente;
⦁ Consultarea administratorilor de sisteme informatice asupra problemelor apărute;
⦁ Controlul fluxului de date bancare prin intermediul reţelei (divizarea priorităților pe fluxuri de date, validarea fluxurilor noi, etc.);
⦁ Contribuirea la instalarea sistemelor internet, email şi a altor servere de aplicaţii în producţie;
⦁ Reînnoirea sistemelor de operare, instalarea de echipamente noi, crearea modificărilor de configuraţie de zi cu zi.
Experienţa profesională:
⦁ Studii superioare şi experienţă în domeniul IT de minimum 2 ani;
⦁ Cunoaşterea sistemelor operaţionale server Windows, Linux;
⦁ Cunoaşterea sistemelor MS - Active Directory, Exchange, WSUS;
⦁ Cunoaşterea sistemelor backup - Tape Library;
⦁ Cunoaşterea sistemelor de virtualizare - VM Ware;
⦁ Experienţa în domeniul bancar de minimum 1 an va constitui un avantaj;
⦁ Cunoștințe tehnice în domeniul Tehnologiilor Informaționale.
Profilul candidatului:
⦁ Abilităţi de lucru în echipă şi individual;
⦁ Abilităţi de comunicare, informare şi prezentare;
⦁ Spirit de iniţiativă şi responsabilitate;
⦁ Cunoaşterea limbilor română, engleză.
Aplică CV-ul și scrisoarea de intenţie la adresa electronică: [email protected]
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461 E-mail: [email protected]
Telefon: 022 812 461

Prezentă pe piața locală din 4 iulie 1990, Mobiasbanca este a 4-a cea mai mare bancă universală de pe piața bancară din Moldova, fiind activă atât pe segmentul de retail, cât și corporate.
La data de 25 iulie 2019, OTP Bank a devenit acționarul majoritar al băncii, grupul ungur fiind prezent deja în 11 țări din regiunea Europei Centrale și de Est.
OTP Group este unul dintre cei mai stabili și de încredere furnizori de servicii financiare și un jucător bancar dominant pe piața Europei Centrale și de Est.
OTP Group deservește 18,5 milioane de clienți cu peste 35.000 de angajați și are o rețea de peste 1.400 de sucursale. OTP Bank este cea mai mare bancă comercială din Ungaria, cu o cotă de piață de 26% din totalul activelor. Rentabilitatea Grupului OTP în termeni de ROE este cea mai mare dintre grupurile bancare europene. Grupul OTP acordă servicii în domeniul asigurărilor, imobiliare, factoring, leasing și gestionarea activelor, fonduri de investiții și fonduri de pensii.
Ești gata de o schimbare?
Ai curaj, încredere, ambiție? La noi găsești - suport, dedicație și o echipă profesionistă!
Vino în echipa Mobiasbancă - OTP Group!

Administrator de sistem Secţia Retea și Echipamente Departamentul Tehnologii Informationale